Новий навчальний рік!

Психологічна служба

Дата: 25 травня о 21:47, Оновлено 27 травня о 23:39
Автор: Чебан А. В.

Психологічна робота в ліцеї спрямована на збереження і зміцнення здоров’я,  підвищення адаптивних можливостей учнів та створення умов для повноцінного  і гармонійного розвитку всіх учасників освітнього процесу.

Головна мета діяльності в новому 2023-2024 навчальному році – надання  психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, збереження і зміцнення ментального здоров’я, підвищення адаптивних можливостей  здобувачів освіти, створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку всіх  учасників освітнього процесу.

10-го жовтня в усьому світі відзначається День ментального здоров’я.

Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише про відсутність розладів, це про внутрішні ресурси для того, аби жити життям. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи про себе.

Запитуй у себе щодня, не лише 10 жовтня – «Ти як?».

У межах ініціативи Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із громадською організацією «Рух Олександра Педана «JuniorS» ініціювали флешмоб «Руханка сили» для підтримки ментального здоров’я дорослих та дітей.

Учні Ванчиківецький Ліцей також взяли участь.

всеукраїнський флешмоб #руханкасили

11 жовтня в Ванчиківецькому ліцеї психолог - фасилітатор Сирбу Маріна Калинівна і вчителі - фасилітарорки Минзат Марта Василівна та Зелена Мар'яна Борисівна провели з вчителями ліцею тренінг:«ЯК ВИ? ПРОФІЛАКТИКА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я»

Мета:

• сприяти підвищенню рівня психічної культури учасників освітнього процесу та конструктивної взаємодії між ними;

• визначення шляхів і умов збереження психічного здоров’я школярів;

• ознайомлення з аспектами здоров’я зберігаючої педагогіки та вправами саморегуляції;

• створення емоційно сприятливої атмосфери;

• розвиток творчої активності;

• формування навичок спілкування;

• формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя;

#No Smoking DayМіжнародний день відмови від паління — відзначається щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу.

16 листопада у Ванчиківецькому ліцеї з учнями 7-х та 8-х класів, практичним психологом Сирбу М.К. було проведено тренінгове-заняття " Вплив куріння на здоров’я".

Мета:дослідити як куріння впливає на здоров’я, розкрити його шкідливість для здоров'я. Розвивати бажання вести здоровий спосіб життя. Виховувати уміння чинити розсудливо в різних життєвих ситуаціях; здатність протистояти шкідливим звичкам.

16 листопада – міжнародний день толерантності.

Термін «толерантність» пояснюється, як терпиме, поблажливе ставлення до чиїхось думок, вірувань, поглядів, до інших народів, культури.

З учнями 6 го та 9-А класів практичним психологом було проведено інформаційну годину «Рецепт толерантності».

Мета: поглибити знання дітей про толерантність; вчити бути терплячими, співчутливими, чуйними; формувати позитивне відношення один до одного та до оточуючих людей.

Рецепт толерантності:

Взяти велику чашу милосердя, покласти до неї жменьку гуманізму, пригоршню терпіння, жмуток чуйності, ложку довіри. Приправити все це умінням володіти собою і не осуджувати. Присипати умінням слухати, щедро полити доброзичливістю. Подавати, прикрасивши почуттям гумору. Вживати щоденно в необмеженій кількості.

Нехай щасливі будуть всі діти на світі,

Сміються, співають, веселяться юрбою.

Нехай ласкаво сонечко в небі всім світить

І щастя крокує кулею земною.Сьогодні. 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.

«Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах.

З учнями 2-4 го класів, практичним психологом Сирбу И.К. було проведено Годину спілкування на тему «20 листопада - Всесвітній день дитини»

Мета:

- ознайомити учнів з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, розкрити причини її прийняття та показати роль і значення в захисті їхніх прав;

- формувати в дітей навички використання отриманих знань про свої права та обов’язки при вирішенні реальних життєвих ситуацій;

- сприяти усвідомленню того, що реалізація наданих прав тягне за собою юридичні наслідки, за які треба нести відповідальність.