Дата: 27 лютого 2018 о 09:32, Оновлено 20 грудня 2021 о 12:33

Освітні програми,

що реалізуються в закладі освіти

та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою

у 2021-2022 навчальному році

Ванчиківецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ванчиковецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області здійснює свою діяльність на підставі Закону України «Про освіту», "Про загальну середню освіту", постанов Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» та від 24 липня 2019 №688 «Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», власного Статуту та забезпечує одержання учнями повної загальної середньої освіти на рівні державних стандартів.

Головною метою Ванчиківецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти: створення належних умов для надання якісних освітніх послуг.

Головними завданнями навчального закладу є:

•    забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;

•    виховання громадянина України;

•    виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій, звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

• формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;

• виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

• розвиток особистості учня, його здібностей обдарувань, наукового світогляду;

• виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя , збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів;

• створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

Освітні програми закладу на 2021/2022 навчальний рік складено на виконання статті 15 Закону України «Про освіту», Типовими освітніми програмами початкової, базової та загальної середньої освіти:

1. для 1-4 класів – за Типовою освітньою програмою розробленою під керівництвом О.Я. Савченко, 2018 року;
  2. для 5-9-х класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня,  затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від  20.04.2018 № 405, додаток 10, 11;
  3. для 10-11 класів -  за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня,  затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від  20.04.2018 № 408, додаток 2, 3.

Мова навчання в закладі – румунська та українська. Кількість учнів в школі – 220.

З румунською мовою навчання – 2А, 5А, 6А, 7А, 9Б  – 45 учнів.

З українською мовою навчання та вивченням румунської мови – 1, 2Б, 3, 4 , 5Б, 6Б, 7Б, 8, 9А, 10, 11  класи – 169 учнів .

З першого класу вивчається англійська мова, з 5-го класу вивчається друга іноземна мова – французька, з 6-го класу вивчається друга іноземна мова - англійська в класах, де вивчається французька з першого класу.

У Ванчиківецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів навчання здійснюється за денною формою.

В закладі вивчаються на профільному рівні наступні предмети:  українська мова в 10 класі та французька мова в 11 класі.

Мінімальна наповнюваність груп для факультативних занять – 4 учні.

У 2-4-х класах діє група продовженого дня.