УВАГА!!!!
Повідомити про булінг можна тут
https://content.e-schools.info/vanzosh/library/getDocument_1.pdf
Протокол реагування на випадок булінгу/кібербулінгу в школі
- Інформування поліції впродовж 24 годин після отримання інформації.
- Скликання комісії з розслідування ситуації з булінгом.
- Напрацювання комісією аналізу щодо того, які аспекти шкільного середовища потребують покращення: шляхом інтервʼювання вчителів та дітей, комісія зʼясовує, де саме шкільна система дала збій.
- Збирання доказів щодо того, що сталося. Комісія має: опитати мішень, опитати свідків, зібрати докази, які доводять або не доводять повторюваність явища, завдання болю, дисбаланс сил, умисність дій.
- Інформування всієї школи та всіх батьків і дітей стосовно того, що стався булінг і що подібне у школі неприпустимо. Директор/-ка пише листа та розсилає усім учасникам освітнього процесу.
- Базуючись на аналізі, директор дає розпорядження щодо втілення низки заходів з покращення безпеки шкільного середовища.
- Проводиться класна година по всій школі, де підкреслюється, що булінг в школі неприпустимий.
- За допомогою письмової комунікації залучаються батьки як союзники.
Корисні посилання:
Зразок заяви на імʼя директора щодо булінгу
Зразок заяви для батьків дітей з ООП
Візуальні матеріали для роздруку
Посібник “Школа без цькувань для освітян. Том 1. Протидія традиційному булінгу”
Навчання
Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти
Недискримінаційний підхід у навчанні
Нормативна база
Результати вимірювання рівня булінгу в Україні
Інструменти школи для вимірювання рівня булінгу в закладі освіти
Інструмент вчителя самооцінки атмосфери в закладі
Порядок
подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності)
заяв про випадки булінгу (цькування)
- Директор загальноосвітнього закладу освіти повинен довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників та батьків щодо їх обов’язку повідомляти директора школи про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали.
- Відповідно до такої заяви директор школи видає рішення про проведення розслідування із визначенням упроваджених осіб.
- Для прийняття рішення за результатами розслідування директор школи створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі-Комісія) та скликає засідання. До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, психолог, соціальний педагог, класний керівник, батьки постраждалого, батьки кривдника (булера) та директор школи. Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то директор школи зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).
- У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що директор школи має повідомити постраждалого.
- Рішення Комісії реєструються в окремому журналі («Журналі реєстрації рішень комісій з розгляду випадків булінгу (цькування)», який зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
- Потерпілий чи його/її представник також можуть звертатися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).
Зразок заяви
Директору Ванчиківецького ліцею Присакар А.В. (прізвище, ім’я, заявника) (соціальний статус заявника) Контактний телефон:________________________ |
Заява
Прошу провести розслідування за фактами випадків булінгу (цькування) ____________________________.
(прізвище, ім’я постраждалого)
Далі в заяві необхідно вказати особу або осіб, які вчинили цькування та описати діяння, які полягають у психологічному, фізичному чи іншому насильстві над особою і носять системний характер.
_________________ _______________
(дата) (підпис)
Термін розгляду заяви до 30 днів.
Процедура розгляду заяви:
1. Після отримання заяви директор видає розпорядження про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
2. Для прийняття рішення за результатами розслідування директор наказом створює комісію з розгляду випадків булінгу та скликає її засідання. До складу комісії можуть входити педагоги, батьки учнів причетних до булінгу та інші зацікавлені особи.
3. Якщо комісія визнала, що мало місце цькування, а не одноразовий конфлікт чи сварка, то директор школи обов’язково робить повідомлення до уповноваженого підрозділу органів національної поліції та Службу у справах дітей міської ради (якщо булінг стосується неповнолітніх).
4. Якщо комісія не кваліфікує діяння як цькування, а постраждалий не згодний з цим, то він може звернутись із заявою до органів Національної поліції. Таке право має і директор в разі незгоди із рішенням комісії.
5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з підписами всіх членів комісії.